1 Aralık 2011 Perşembe


ŞEKER HAMURU - PASTA - CUPCAKE - KURABİYE -MACARON ATÖLYE ARALIK AYI ETKİNLİK PROGRAMI
ŞEKER HAMURU ATÖLYE ETKİNLİĞİ
HER PAZARTESİ ( 12- 19- 26 ARALIK 2011)

ŞEKER HAMURU YAPIMI (3 saat)
ŞEKER HAMURU TANITIMI – YAPIMI- RENK BİLGİSİ- TEMEL MODELLEME BİLGİSİ
12.00 – 15.00 KİŞİ BAŞI 75 TL+ KDV( ARKADAŞINI GETİR %10 İNDİRİM KAZAN) KREDİ KARTIYLA ÖDEME SEÇENEĞİMİZ BULUNMAKTADIR.ŞEKER HAMURU İLE PASTA ATÖLYESİHER SALI (  13-20 -27 ARALIK 2011)

ŞEKER HAMURU İLE PASTA YAPIM ATÖLYESİ (8 saat)
PASTACILIĞA GİRİŞ, MALZEME VE ÖLÇEKLENDİRME BİLGİSİ, ŞEKER HAMURU TANITIMI
ŞEKER HAMURU YAPIMI, MODELLEME BİLGİLERİ
KAPLAMAYA UYGUN PANDİSPANYA YAPIMI
KREMA TARİFİ, ARA KREMA VE ÜST KREMA YAPIMI, PASTAYI KAPLAMA VE ŞEKER HAMURU İLE SÜSLEME
SÜSLÜ PASTALAR EVLERE
10.00 - 18.00 KİŞİ BAŞI 200 TL +KDV( ARKADAŞINI GETİR %10 İNDİRİM KAZAN) KREDİ KARTIYLA ÖDEME SEÇENEĞİMİZ BULUNMAKTADIR.
MACARON ATÖLYESİ


HER PERŞEMBE ( 15-22-29 ARALIK 2011)


MACARON ATÖLYESİ (4 saat)
TEORİK BİLGİ
MACARON YAPIMI
KREMALANDIRMA MODELLERİ
KAHVE EŞLİĞİNDE MACARON KEYFİ
10.00 - 14.00 KİŞİ BAŞI 150 TL + KDV( ARKADAŞINI GETİR %10 İNDİRİM KAZAN) KREDİ KARTIYLA ÖDEME SEÇENEĞİMİZ BULUNMAKTADIR.ETKİNLİKLERİMİZ KİŞİ SAYISI İLE SINIRLIDIR, KATILIM VE BİLGİ İÇİN 0532 275 95 75 NOLU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ...

29 Kasım 2011 Salı

Macaron Kursumuz Hakkında,,,,,,

İlk kursumuz Macaron Sanat ve Organizasyon da gerçekleşti. Kursumuza katılan Serpil Hanım, Yasemin Hanım, Zuhal hanım ile gerçekleşti. Katılımcıların heyecanı ve bu konuya istekleri gözden kaçmıyordu. Etkinliğimizin başından sonuna kadar büyük bir dikkat ve istekle kursumuza etkinliğimize katılımcı oldukları için teşekkür ederim.

Etkinlikliğe badem ve pudra şekerinin çekilmesi ile başladık, yaklaşık 1 kilo hep beraber karışımı hazırladıktan sonra yumurta beyazı ve olması gerekenleri konuştuk. İlk olarak kayısılı macaronu onların yardımıyla ben hazırladım ve hep beraber tepsiye sıktık, daha sonra antepli ve çikolatalı macaronlarımızı hazırlayacaktık fakat ne göreyim beni bir köşeye oturtarak bu işi katılımcıların kendilerinin yapması ve tepsiye dökmeleri beni çok mutlu etti. sıra macaronların fırınlanması kalmıştı, herkes merakla sonucu bekliyordu. Macaronlar fırına konuldu ve teker teker fırınlandı sonuç mükemmeldi bu estetik ve lezzetin sırlarını artık öğrenmişler ve sonucuda almışlardı. Kremalar hazırlanarak macaroların dolgusu yapılmasının ardından bu macaronlar büyük bir hevesle paketlenip evlerine götürmeleri günün en güzel görüntüsüydü. Etkinliğimizde bizlere eşlik eden Aytül KESKİN hanım ve ekibi her anı unutulmaz olması için fotrafladılar. Tüm etkinlik süresincede bize asist yapan Ece hanım ve Evren beye ve tüm ekibe teşekkür ederim. Resimlerimiz en kısa zamanda eklenecek yapılan tüm ürünler bir birinden harika ve usta işi idi, halen pişyasada satılan macaronlardan çok çok estetik ve lezzetli olması tüm katılımcıları etkiledi. Artık onlarda macaronun sırları biliyor ve en iyi macaronun nasıl yapılması gerektiğini öğrenmişlerdi...